Pytanie:
Jaki dźwięk rozrywa twoją bańkę?
MtL
2010-04-16 02:51:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy korzystasz z multimediów w celach rozrywkowych, jakie konkretne dźwięki przełamują zawieszenie niewiary?

Dla mnie jest to wezwanie wariata. Dorastałem w Muskoka, dzielnicy domków letniskowych w Ontario. Nadstawiają mi uszy, kiedy słyszę ten śpiew ptaków. Natychmiast przenoszą mnie wspomnienia rozgwieżdżonych nocy, biwakowania lub siedzenia w porcie o zmroku.

Wczoraj, oglądając 24 S01E02, usłyszałem krzyk wariata na pustyni Mojave . Może migrują tak daleko ... może ... ale mimo to - zachichotałem.

Największym przykładem ptasiej piosenki, która ZAWSZE mnie łamie, jest około 3 minuty w Thrillerze Michaela Jackson.

„Chcą cię dopaść. Demony zbliżają się ze wszystkich stron”. CUE LOON.

alt text

Zabawne, jeśli chodzi o nury… Dorastałem w Maine i reaguję tak samo, gdy je słyszę. Letnie noce nad jeziorem to moje dokładne wspomnienie, przyznaję, że jestem trochę winny w tej kwestii, ponieważ często wyrywałem ptasi krzyk z kontekstu i użyłem go z czysto emocjonalnego powodu. Ale hej, gdybym tego nie zrobił, na co ludzie z Audobon musieliby narzekać? :)
Ach, niedawno przybyłem do Maine. Nie wiem, czy słyszałem jeszcze wariata ...
Naprawdę?! Gdzie w Maine? PS. Aby znaleźć loon, idź do najbliższego jeziora!
Nie jestem pewien, czy widzieliście to, ale to ciekawa lektura - musi być ciężko być ornitologiem. :) http://pages.cthome.net/rwinkler/hollwood.htm
Jestem w Portland. Nie spotkałem tu jeszcze żadnych dźwiękowców (post lub produkcja), ale związałem się z kilkoma twórcami filmowymi z okolic Bostonu.
Kolejny były Maineiac tutaj ... Dorastałem latem nad Moosehead Lake, szkoda, że ​​nie byłem wtedy pisarzem!
23 odpowiedzi:
#1
+9
Jay Jennings
2010-04-16 11:26:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ten przeklęty róg półdopplera używany w każdym dużym samochodzie ciężarowym w każdym filmie. Kropka. (Znasz to z biblioteki Premiere Edition CD.)

Premiere Edition Library

Zgoda ... nie mogę tego znieść.
Och ... i reakcja tłumu z tej biblioteki jest we WSZYSTKIM ... prawie każdej reklamie promującej film.
Jest to tak zauważalne i w tak wielu rzeczach, że nawet moja żona, która nie jest zdrowa, zaczęła to zauważać.
Nie nagrałem jeszcze dopplera z klaksonem ciężarówki, który brzmi choćby trochę jak ten. To sprawia, że ​​czuję się jeszcze bardziej „konserwowany” z tego powodu.
#2
+8
Andrew Spitz
2010-04-16 15:55:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy rozpoznaję dźwięk, którego użyłem w bibliotece, wyrzucam z opowieści, po prostu wyskakuje na mnie jak szalony.

Jeden konkretny przykład: istnieją pewne drzwi od Sound Ideas, które są używane wszędzie . Znasz ten, który piszczy ... w The Simpsons jest używany do wszystkich drzwi (wewnętrznych, zewnętrznych, masywnych, metalowych itp.). Myślę, że to żart, to musi być.

W skądinąd całkiem fajnym miniserialu „The Lost Room” wykorzystano ten efekt drzwi do charakterystycznego dźwięku drzwi Lost Room i zajęło mi to bardzo dużo czasu.
Są drewniane drzwi z serii 9000, które, jak sądzę, pieszczotliwie nazwałem „The South Park Door”
@Stavrosound hehe. Posłucham.
#3
+7
ianjpalmer
2010-04-16 13:22:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla mnie to Krzyk Wilhelma. Nie wydaje mi się to denerwujące, ale zawsze mnie rozśmiesza, ilekroć spotykam go w filmie.

Obecnie używam go jako dźwięku mojej wiadomości tekstowej, co jest zabawne, jeśli Jesteś powiedzmy w sklepie i nagle ktoś wrzeszczy. Pokaż wszystkim, którzy się rozglądają, zastanawiając się, czy właśnie usłyszałem krzyk?

+1 dla dużej tuby. Istnieje również nadmiernie używany telefon, który pojawia się w prawie każdym programie telewizyjnym - dwa przykłady to „Friends” i „Spaced” (wersja brytyjska).

Wilhelm Scream

Całkowicie się zgadzam! I bardzo mi się podobało, gdy na Simpsonach pokazali strzelankę POV i każde zabójstwo miało na sobie wilhelma ....
Osobiście nie mogę znieść krzyku Wilhelma. Za każdym razem, gdy to słyszę, wzdrygam się. Wiedząc o tym i frankie, jaki to kiepski dźwięk, wyrywa mnie z chwili.
#4
+7
Mikey P
2010-04-20 09:47:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Efekt zbliżenia do dialogu, gdy postacie są na zewnątrz. Jest coś w tym, że patrzy się na postacie spacerujące po pustyni, powiedzmy, i gdy ich głosy brzmią tak, jakby ich usta były tuż przy twoim uchu.

O mój panie, czy to mnie irytuje. Są 400 mil stąd i słychać, jak ich języki poruszają się w ich ustach.
#5
+6
NoiseJockey
2010-04-20 19:08:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trzy słowa: DESERT HAWK SCREECH. Jest tak źle, że słyszę jastrzębie o czerwonych ogonach na zewnątrz, naprawdę, na łonie natury (co jest częstym zjawiskiem), i przynajmniej się uśmiecham, jeśli nie zaczynam się śmiać. Film uczynił naturę banałem!

Ha! Świetny. Och, natura ... zawsze zgrywam filmy.
#6
+5
Joel Raabe
2010-04-17 00:13:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na Filmsound.org znajduje się ich świetna lista: http://www.filmsound.org/cliche/

Informacje zwrotne z mikrofonu, gdy ktoś niespokojnie podejdzie do mikrofonu zawsze działa mi na nerwy ...

TAK. Dziękuję Ci. To mnie doprowadza do szału. Jakby mikrofon siedzący bezczynnie na statywie mikrofonowym był tylko sprzężeniem zwrotnym w wyniku zbliżającego się kogoś. Aby zwrócić twoją uwagę. Najzabawniejsze jest to, że to mit audio utrwalony całkowicie przez projektantów dźwięku, którzy powinni wiedzieć lepiej! (Żartuję. Jestem pewien, że taki dźwięk jest pod wpływem „wyższego autorytetu” - czytaj, reżyser).
jakby każdy inżynier dźwięku na żywo na tej planecie był niekompetentny ... tak, to mnie wkurza!
Tak - myślałem, że Fight Club dobrze to zrobił
#7
+5
Sonsey
2010-04-17 18:22:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla mnie ... „Dr Forest, proszę, wybierz numer 118, doktorze Forest, wybierz jeden, osiem ...”. Słyszę to w KAŻDYM KORYTARZE SZPITALA w telewizji i WIEM, z jakiej biblioteki to pochodzi. Zawsze odciąga mnie od chwili. Naprawdę, jak trudno jest wskoczyć do mikrofonu i nagrywać własne strony? Miałem reżyserów, producentów, a nawet moje koty w szpitalach!

Powiedziano mi, że CSI custom nagrywa swoje własne rozmowy radiowe przez zestaw krótkofalówek, używając kodów LVPD itp
#8
+4
VCProd
2010-04-16 19:10:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiesz, mniej chodzi o dźwięki obecne niż dźwięki, których brakuje. Bardzo ciche restauracje i zatłoczone bary, ciche lotniska itp. Jeden zestaw dźwięków, który mnie niepokoi, pochodzi z kawiarni - ciągły HISSSSSS węża powietrza z ekspresu do kawy, ale nic więcej nie jest związane z robieniem espresso, jak młynki, kliknięcia, bulgotanie mleka .

Inną rzeczą, która naprawdę wyprowadza mnie z filmu, jest źle dopasowany ADR. Kiedy ktoś jest w długim, betonowym korytarzu i brzmi, jakby był w wyściełanym pudełku, jest to bardzo rozpraszające.

To przywodzi mi na myśl bary, w których ludzie tańczą w tle. Zawsze wypatruję rytmicznych sygnałów w ich ciałach, aby sprawdzić, czy każdy z nich tańczy w ciszy do (różnych temp) muzyki w ich głowie.
#9
+3
Joe
2011-05-24 08:15:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Współpracuję z wieloma bibliotekami Hollywood Edge, więc łapię ich wiele. Dochodzi do mnie „słodki chichot dziecka”, podobnie jak „pisk rudego jastrzębia”

Ten, który naprawdę przeszkadzał ja jednak przez cały czas trwania programu BBC „Robin Hood” używali próbki rżnięcia TEGO SAMEGO konia KAŻDEGO RAZ W RAMIE BYŁA KONIA!

To było tak, jakby każdy koń w Anglii brzmiał dokładnie tak samo.

#10
+3
EMV
2010-05-06 13:03:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym dźwiękiem, który rozrywa moją bańkę, jest specyficzny dźwięk SHIOUFFF, który jest często używany do zapłonu pożarów paliw, koktajli Mołotowa, kul ognia lub ognia pędzącego w kierunku czegoś. Jest to również często mieszane z wypadkami samochodowymi. Nie wiem, skąd się bierze, ale miałem go też w jakiejś bibliotece.

Hołd dla Wilhelma Scream, dźwięku, który najwyraźniej Burtts bulgocze nawet poza światem projektowania dźwięku:

To wymaga rapu Wilhelm Scream

Wiem dokładnie, o czym mówisz !!! Jest też efekt dźwiękowy, którego używała gra wideo Diablo, kiedy kliknąłeś przycisk - coś w rodzaju uderzenia kowadłem / uderzenia kowadłem lub czegoś takiego. Ale wiem dokładnie, o jakim efekcie dźwiękowym kuli ognia mówisz. To przezabawne.
Myślę, że mówisz o dźwięku z Sound Ideas6015-28 Fire Ball Impact Zgadzam się, to jeden z najbardziej nadużywanych dźwięków.
#11
+3
Matt Cavanaugh
2010-05-05 06:24:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wilhelm nie przeszkadza mi tak bardzo. Może po prostu wybaczam, bo Ben Burtt jest najfajniejszy. Jednak ten krzyk rozbija moją bańkę:

[youtube] L_818rcC0DA [/ youtube]

http://www.youtube.com/watch?v=L_818rcC0DA

Ten też rozbija moją bańkę !!! Czy tak się nazywa? "Youraagh 2" ?? Człowieku, nie lubię tego krzyku
Ktoś zidentyfikował to jako „Krzyki 3; Człowiek, rozdzierający żołądek krzyk i upadek na odległość” z Hollywood Edge's Premiere Edition # 1, Disc 13, Track 44. Jeśli moje źródła są prawidłowe, firma rozpoczęła działalność w 1990 roku, sugerując, że ten krzyk ( będąc tym, który pojawił się w ich pierwszym wydaniu) jest używany od około 20 lat.
Wow 20 lat tego krzyku !!! Dzięki za informację Matt!
#12
+3
Lachlan Harris
2010-04-16 16:24:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

A co z tym tłumem / publicznością zaskoczoną reakcją „oh”?

Zawsze to zauważam, gdy ktoś robi coś nieprzyzwoitego w zatłoczonym miejscu, np. restauracja, mecz sportowy.

Doprowadza mnie to do szału!

#13
+2
Glenn X. Govan
2010-05-05 04:53:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wilhem krzyczy, ponieważ jest nadużywany i wyklucza mnie z filmu. Nadużywany dźwięk gwizdka przy strzałach i efekt bicza przy ognistej kuli. (chociaż było naprawdę fajnie, kiedy to usłyszałem po raz pierwszy)

#14
+2
Mark Durham
2012-05-30 05:48:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecnie często słyszy się za dużo.

Czasami wydaje się, że obecny projekt dźwięku jest zgodny z ideą „wszystko musi wydawać dźwięk”, nawet jeśli w rzeczywistości tak naprawdę nie wydaje dźwięku. Na przykład pewnego dnia oglądałem film akcji, jedną z obecnych dużych franczyz. Główny bohater odłączył kamerę monitoringu, jak mała rzecz 12 V i wydał dźwięk wyłączania elektrowni ....

Dlaczego? To było zupełnie niepotrzebne.

Tylko dlatego, że mamy wystarczająco dużo utworów na wszystko, aby wydać dźwięk, nie oznacza to, że wszystko powinno.

Koniec rant.

nie mogłem się bardziej zgodzić! Ja czuję to samo, jeśli chodzi o foley z ciężką ręką. Słyszałem, że nazywa się to „rzęsami”. Nie wszystko na ekranie wymaga dźwięku. Jeśli coś wydaje dźwięk, jak to robi, jego głośność i wydajność powinny być podyktowane historią, a nie nadgorliwym dźwiękowcem, który chce usłyszeć każdy szczegół swojego rzemiosła.
kompletnie się zgadzam! czy hit = całkowity brak umiaru?
#15
+2
user80
2012-05-30 18:39:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cokolwiek nie jest zsynchronizowane

#16
+1
Olle Sjöström
2011-05-23 11:41:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alley cat! Kot, który zawsze jest na nowojorskich uliczkach lub w innych przerażających obszarach miejskich.

Dzwonek do drzwi sklepu również jest jednym z tych dźwięków ... Mieszkam w Szwecji, a niektóre studia są po prostu leniwe i wybierają dowolną próbkę najbliższy. Okazuje się więc, że każde drzwi i każdy sklep mają ten sam dźwięk. I tu, w Szwecji, jest również nadużywanie dźwięku sowy, ilekroć pokazujemy tam obrazy ciemnych lasów z pewnym „hoot hoOOot” i to po prostu… cóż. Podobnie jak loon.

Jest taki świetny film, który nazywa się „w lepszym świecie” lub „hämnden” (szwedzki tytuł). Film jest duński, więc oczywiście jest hiperrealistyczny w aktorstwie i wydarzeniach. Wszystko "wydaje się prawdziwe" i to zapierający dech w piersiach film, naprawdę mnie oszołomił. I to mnie chwyciło, płakałem i przeżyłem naprawdę emocjonalnie ten film, a ta cholerna sowa właśnie zaczyna pohukiwać! Czemu? Bo jest tu obraz lasu z pobliskim jeziorem. GAH

Wydaje się, że nawet duńscy projektanci dźwięku są leniwi. Właściwie dźwięk tego filmu był ogólnie dość mierny. : / OT: Niemniej jednak fantastyczny film, który bardzo polecam :)

#17
+1
Chris
2011-05-25 22:23:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

dźwięk ciszy, zawsze mnie to poprawia

#18
+1
Skarik
2012-05-30 16:36:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz oczywistego Wilhelma Scream, istnieje kilka innych nadużywanych próbek bibliotecznych i pętli, które szczególnie psują mi wszystko. Co dziwne, po raz pierwszy usłyszałem wiele z nich używanych w grach komputerowych lub muzyce.

Na przykład kilkoro dzieciaków się śmieje: te próbki były używane w całej serii gier komputerowych Rollercoaster Tycoon, wykorzystywanych w niezliczonych dokumentach a nawet użyty w Gwiezdnych wojnach Ep. 1, gdy niektóre dzieciaki biegną obok wyścigówki, nad którą pracuje Anakin.

Jest dźwięk (tropikalnego?) ptaka, który słyszę ponownie w wielu filmach dokumentalnych itp. Po raz pierwszy usłyszałem go w grze komputerowej Age of Empires 1 i kiedy tylko go słyszę, po prostu o tym myślę!

Jest kilka innych, skrzypienie przy otwieraniu / zamykaniu drzwi i pętla perkusyjna, którą słyszałem w 4 utworach różnych zespołów, które lubię, i wydaje się, że jest używana w muzyce do kilku programów telewizyjnych . Mam nawet próbkę perkusji, której używa motyw Cake Boss w mojej własnej kolekcji!

EDYCJA: Właśnie udało mi się posłuchać dźwięku Loon i to jest dźwięk ptaka, o którym mówiłem powyżej !!

Jestem wielkim fanem Age of Empires, więc dźwięk nie przeszkadza mi zbytnio.
Zacząłem też hałasować efekt odjeżdżania samochodu z biblioteki BBC, który jest używany przez cały czas w filmie i telewizji. Myślę, że to „23 Ford Fiesta, 1-1 L Hatchback”.
#19
+1
Alan Pring
2012-06-01 18:11:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostatnio podwójnie denerwuje mnie dźwięk „kurka pistoletu”.

Po pierwsze, kiedy dwie wyraźnie różne bronie mają ten sam dźwięk przeładowania, np. karabin assualt i pistolet.

Po drugie, gdy postać po prostu podnosi broń i nagle pojawia się dźwięk przeładowania. Rozumiem powód tego w odniesieniu do celów związanych z opowiadaniem historii, ale czasami po prostu wyciąga mnie to ze sceny. Nie mówię, że strzelanie z broni nie wydaje dźwięku, ale jestem prawie pewien, że większość pistoletów nie działa automatycznie po podniesieniu z 180 do 90 stopni ...

Dla moich uszu sytuacja pogorszyła się w ciągu trzech i pół roku od opublikowania tej odpowiedzi. Ostatnio oglądałem rzeczy, w których dosłownie za każdym razem, gdy broń pojawia się na ekranie, wydaje przypadkowy dźwięk bez powodu. Kiedyś scena miała dwie grupy, które były sobie wrogami, wszyscy byli uzbrojeni i wszyscy jednocześnie celowali w siebie z broni. Kakofania była ogłuszająca.
#20
+1
Tamachan87
2015-12-16 04:29:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótka lista:

  • Wszystkie klawiatury są mechaniczne. Dziwnie jest słyszeć, jak MacBook wydaje dźwięk z pistoletu Model M.
  • „Wyciszone” pistolety. Mam wrażenie, że ktoś kiedyś przeczytał nazwę „tłumik” i zajął się resztą. Tłumik nie oddaje strzału na chwilę „na nowo”.
  • Wszystko, co ma zegar, również wydaje sygnał dźwiękowy co sekundę.
  • Nie ma znaczenia, czy zostałeś postrzelony w płuco / głowę lub dźgnięty w szyję lub złamana szyja - jeśli spadniesz z czegoś podczas umierania, zaczniesz krzyczeć.
  • Wszystkie najnowsze roboty są zasilane przez dźwięki Skrillexa.
  • Wszystkie budziki mają ten sam alarm.
#21
  0
troglobyte
2012-06-02 18:52:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem zaskoczony, że Apple Logic / Soundtrack „Alarm” jeszcze się nie pojawił. Ten zawsze doprowadzał mnie do szału. Kiedy pojawił się iPhone / Pad i włączył ten dźwięk jako jeden, jeśli jest kilka efektów dźwiękowych, pomyślałem, że zniknie z filmów, telewizji i reklam. Nie.

Daje mi to niekontrolowaną potrzebę kpiny z telewizora. Muszę naśladować dźwięk w telewizorze w najbardziej brzydki i szorstki sposób, w jaki potrafię, swoim głosem.

Od czasu do czasu słyszę, jak to się wznosi lub opuszcza lub jest traktowane w jakiś sposób. Można by pomyśleć, że to polepszy lub złagodzi ból brzucha. Ale w jakiś sposób to tylko pogarsza sprawę.

Tak z ciekawości, czy te efekty SFX mogą być używane bez tantiem, czy są to te same, co Garageband czy iMovie?
Uważam, że GB / iMove SFX / sample są podzbiorem tego, co jest dostarczane z Logic. Zawartość udostępniona przez Apple jest bezpłatna. Po prostu nie mogę ich odsprzedać. http://support.apple.com/kb/HT5175
#22
  0
Stephen Saldanha
2012-06-03 06:58:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz zwykłych stereotypów i innych typowych dźwięków, ten, o którym pisałem, wydaje się ostatnio przykuwać moją uwagę głównie w grach wideo, ale nie jest to zbyt wielka sprawa.

#23
  0
user17037
2015-12-16 03:32:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Efekt dźwiękowy płaczącego dziecka Hollywood Edge. Dysk 40, utwór 14. Nienawidziłem tego efektu dźwiękowego. Mam ochotę płakać i myśleć o popełnieniu samobójstwa. Ten efekt dźwiękowy był używany w niezliczonych kreskówkach i programach (np. Ed Edd n Eddy). Po raz pierwszy usłyszałem efekt dźwiękowy w reklamie lalek Baby Born z 2000 roku i od tego czasu zacząłem nienawidzić tego efektu dźwiękowego. Czy możesz mi powiedzieć, jaki efekt dźwiękowy został pierwotnie użyty? Uwielbiam wiedzieć.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...