Pytanie:
Rejestracja przewrotu na Bliskim Wschodzie
Jay Jennings
2011-02-02 23:21:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pozdrawiam wszystkich,

Demonstracje polityczne i zamieszki na tak wielką skalę, jak te, które mają obecnie miejsce w Egipcie, Iranie i Syrii, są rzadkie - to właśnie sprawia, że ​​są tak interesujące do utrwalenia i zachowania. Chociaż mogą być denerwujące i gwałtowne, znalezienie sposobu na bezpieczne nagranie takiego zdarzenia jest ważne, o ile można to zrobić bez narażania się na niebezpieczeństwo (przynajmniej nie za bardzo). Fragmenty lo-fi, które słyszałem w wiadomościach, były niesamowite, wyobraź sobie nagranie wysokiej jakości.

Czy mamy jakieś dyski SSD w tych obszarach?

Pięć odpowiedzi:
#1
+4
Colin Hunter
2011-02-02 23:43:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo prawdziwe, Jay! Takie chwile zdarzają się rzadko i często przechodzą do historii jako momenty zmieniające życie. Bardzo chciałbym usłyszeć, czy którakolwiek ze społeczności ma siedzibę w Egipcie. Twój post zainspirował mnie do przesłania nagrania na soundcloud. To nagranie, które uchwyciłem w centrum Bangkoku w zeszłym roku podczas antyrządowych demonstracji „czerwonych koszul”. Niestety, kilka dni po tym, jak to nagrałem, pokazy stały się nieco bardziej nieprzyjemne. „Czerwone koszule” odmówiły rozproszenia i armia zaczęła być silniejsza. Wynikający z tego rozlew krwi pozostawił wielu zabitych i rannych. Niestety nagrywałem tylko z częstotliwością 44,1 kHz, 16 bitów.

[soundcloud] colin-hunter / bangkok-demonstration [/ soundcloud]

@Colin, to świetnie - dzięki za udostępnienie.
#2
+4
Justin P
2011-02-03 00:35:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie w Egipcie, ale nagrałem kilka dużych protestów. Są nie tylko wspaniałym źródłem dźwięków tłumu, ale czuję, że nagrania, które zrobiłem, mają znaczenie historyczne. Energii tych chwil i bycia w środku z moim sprzętem również trudno zapomnieć.

W 2008 roku, kilka dni po wyborach, oglądałem telewizję w moim mieszkaniu w LA, kiedy wszystko nagle usłyszałem głośny gwar na zewnątrz. Będąc maniakiem dźwięku, złapałem Sony PCM D1 i zarzuciłem na buty. Szybko zdałem sobie sprawę, że był to masowy marsz protestacyjny przeciwko Propozycji 8 (zakazującej małżeństw homoseksualnych w Kalifornii). Po mojej ulicy maszerowały setki ludzi. Wywaliłem płytę i dołączyłem do marszu. Skończyło się na nagrywaniu, dopóki dysk w moim Sony się nie zapełnił. Mnóstwo pieśni domagających się równych praw, klakson, krzyki, syreny policyjne, policja przez megafony wrzeszcząca na maszerujących, helikoptery informacyjne itp.

Nagrałem też majowy protest dotyczący praw imigrantów w Downtown Los Angeles raz. Ponad 5000 pracowników migrujących protestujących w obronie praw imigrantów, bębnienie, wrzaski, megafony, wuwuzele. Wszystko odbijające się od drapaczy chmur w Downtown LA. Dzikie rzeczy. Próbkę tych nagrań można usłyszeć tutaj.

Kilka z tych dźwięków wykorzystałem w projektach filmowych, ale na końcu wyobrażam sobie, że będą ważniejsze historycznie. Miejmy nadzieję, że któregoś dnia trafią do filmu dokumentalnego.

@Justin, zawsze doceni Twoje komentarze. Dzięki za udostępnienie!
Dziękuję za przypomnienie mi, że to, co robimy jako rejestratorzy terenowi i projektanci, nie zawsze polega na znajdowaniu i nagrywaniu efektownych efektów dźwiękowych, które robią wrażenie na reżyserach.
#3
+3
eye77
2011-02-03 04:45:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na liście fonograficznej ten facet Claudio zamieścił link do swojej strony: [tekst linku] [1] [1]: http://fieldabuse.com/, gdzie można znaleźć ciekawe nagrania przewrotu w Egipcie. Jego własnymi słowami: „ nagrania zostały zrobione w Aleksandrii (Egipt) z okna szkoły, gdzie moja dziewczyna utknęła na 5 dni bez połączenia internetowego i małej ilości jedzenia. Dźwięki zostały zarejestrowane cyfrową kamerą. „Nie wiem, czy jest na dysku SSD, po prostu pozwalając sobie wskazać w jego kierunku… W każdym razie, przerażające słuchanie &, powodzenia w Egipcie!

@eye77,, to świetnie. Dzięki za udostępnienie!
#4
+2
Edwardo Santiago
2011-02-03 13:44:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Protesty mogą być zabawne i szalone. W 1997 roku nagrałem protesty w Nowym Jorku w sprawach dotyczących brutalności policji, które były bardzo pochłaniające. Twoje serce pękało, gdy słyszałeś szczegóły dotyczące małych dzieci, które zostały oskarżone o atak na policję, ale raporty z sekcji zwłok odnotowały liczne rany postrzałowe w dłoniach tych dzieci i ich przedramionach (większość z nich została postrzelona z podniesionymi rękami; z domniemanym napastnikiem) broń palna nigdy nie jest produkowana). Marsze te były dość łagodne, biorąc pod uwagę przyczynę, ale tłumy oszalały, gdy opancerzeni policjanci wyszli na ulice w pobliżu barier protestacyjnych pod koniec jednego marszu. Prawdopodobnie nie mam już tych DATÓW.

Mam nadzieję, że nasi przyjaciele w Egipcie są tak samo bezpieczni jak ja w 1997 roku.

@Edwardo, chciałby usłyszeć te nagrania, jeśli kiedykolwiek natkniesz się na DAT. Dzięki za udostępnienie -
Jay, spróbuję ich znaleźć. Od tego czasu przeprowadziłem się do 2 nowych miast i kilku nowych domów w moim obecnym mieście rodzinnym. Ciekaw jestem, czy moja pamięć dobrze mi służy, jeśli chodzi o jakość tych nagrań. Dzięki za zachętę. Podobało mi się czytanie twoich postów.
#5
+1
Utopia
2011-02-03 12:30:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Brazylijski lektor, z którym pracowałem, powiedział, że pod koniec lat 80. i 90. pracował dla stacji telewizyjnej w Brazylii. Nagrał tam protest, w którym musiał dźwigać 50-funtowy dyktafon - miał o tym świetną historię i powiedział, że od tamtej pory nigdy nie nagrał ani nie słyszał tego typu ludzkich emocji - bardzo intensywne. Mogę sobie tylko wyobrazić, jak to jest teraz w Egipcie. Następnym razem, gdy go nagrywam, zapytam, czy wciąż ma nam coś do pokazania, czy też jest gdzieś zarchiwizowana w sieci.

Poza tym przyjaźnię się z kamerzystą, który pojechał do Ameryki Południowej, aby nagrywać jakiś materiał filmowy i przez całą noc słyszał, jak toczy się wojna narkotykowa (wybuchy, przypadkowy ogień z karabinu maszynowego) i kiedy czekał bezpiecznie w alejce, zanim jego ochroniarz powiedział mu, że może przejść przez ulicę, nagrał kilka atmosfery dla mnie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...