Pytanie:
Jaka jest twoja tajna broń oprogramowania?
MtL
2010-03-02 23:38:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jest to takie tajne, jeśli się udostępniasz!

A jak tego używasz?

- = -

KOCHAM Ekstremalne rozciąganie dźwięku Paula. Kiedyś używałem go w czasach mojego Windows XP, ale kiedy przesiadłem się na Intel Mac, nie było działającego pliku binarnego. Do niedawna! Ten UB nie jest tak stabilny jak wersja dla Windowsa, ale nadal działa.

Paul's Stretch to stara szkoła. Ustawiasz ustawienia, a następnie uruchamiasz renderowanie i czekasz, aż wydmuchnie Twój dźwięk. Nie nadaje się na krótkie odcinki, takie jak wypaczanie w Ableton. To służy do tworzenia surrealistycznych, ekstremalnych odcinków. Weź 10-sekundowy klip i zrób to 20 minut, 20 godzin, 20 dni. Itd.

Uwielbiam używać tego jako punktu wyjścia, a następnie hakować rozciąganie za pomocą tremolo lub efektów bramkowania w DAW.

Paul's extreme sound stretch

Twoje pytanie sprawiło, że po raz pierwszy sprawdziłem Paul's Stretch. ŁAŁ. To jakieś szaleństwo. Dzięki za polecenie!
Dzięki za to, NoiseJockey. Cieszę się, że to lubisz. Najłatwiejsza synteza ziarnista. I bardzo przydatny do tworzenia długich, subtelnie ewoluujących dźwięków. (Kiedyś musiałem atmosferycznie „zaliczyć” bardzo, bardzo długą grę. To uratowało mi tyłek.)
Wielkie brawa za ten post. Zamierzam to wypróbować po weekendzie. Brakowało wersji na Maca, kiedy po raz pierwszy przeczytałem post. Wydaje mi się, że teraz będzie się dobrze bawić!
Whoa! Dzięki za zdjęcie, Ian. Doceniam twoją pracę tutaj, aby poprawić rzeczy.
łał! prawdziwy klejnot dla mnie - dzięki wielkie!
Właśnie zacząłem się tym bawić i zmieniło to spłukiwanie toalety w przerażającego potwora, który może gryźć coś ... Niezwykle potężny! Dzięki za to MtL :)
Używałem Paulstretch w tak wielu ostatnich projektach, że czuję, że teraz muszę odejść od tego. Jest fantastyczny, tak bardzo, że boję się, że za bardzo się na nim opieram.
41 odpowiedzi:
#1
+18
user49
2010-03-04 14:37:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje ulubione oprogramowanie nazywa się „otwarty umysł” - mam je zainstalowane w moim mózgu ...

Ale nie możesz go tak po prostu kupić, musi przyjść do ciebie.

W połączeniu z rejestratorem i mikrofonem jest zdolny do wszystkiego!

bardzo mądry! naprawdę bardzo sprytny!
Mój ciągle się rozbija
Podoba mi się odpowiedź Tima! Twoje zdrowie!
#2
+12
NoiseJockey
2010-03-03 00:03:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy nie ujawnię sekretów! :-) Właściwie to zrobię, po prostu jest ich za dużo!

 • Modelarz fizyczny rzeźby w Apple Logic Pro: bogate harmonicznie tony źródłowe, które wytrzymują masowe filtrowanie.
 • Przycisk Random w syntezatorze Logic ES2: Świetny do kreatywnego odrywania się.
 • Thonk dla MacOS9: Brzmi tak, jak używasz Stretcha Paula. Jak myślisz, dlaczego ta wieża G4 znajduje się pod moim biurkiem?
 • SoundHack: Świetne do konwertowania i przetwarzania krzyżowego dwóch dźwięków przy bardzo wysokich częstotliwościach próbkowania.
 • wtyczki efektów widmowych w czasie rzeczywistym Michaela Norrisa: upiorna, płynna magia.
 • GleetchLab: koszmar w użyciu, ale świetny cyfrowy chaos.

+1 na MetaSynth. EPIC.

#3
+9
Colin Hart
2010-03-03 10:53:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Izotope RX.

To oprogramowanie czyni cuda. Ma dość dużą krzywą uczenia się dla bardziej zaawansowanych funkcji, ale jest to bardzo wydajny pakiet oprogramowania, szczególnie w tej cenie.

Używam go głównie do pozbycia się mojego szumu podłogowego w nagraniach, ale mam używał go również do usuwania kaszlu publiczności podczas występów muzycznych na żywo, odgłosów przycinania itp. Działa jako RTAS, AU, VST, Audio Suite i Stand Alone. Cholernie niesamowite!

W większości zgadzam się z prebblerem tima, ale to narzędzie jest niesamowite ...
#4
+8
MacJ
2010-03-19 20:01:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Audiomulch - ze względu na nieliniowy sposób przetwarzania / składu. plus szalone możliwości tworzenia dźwięku & nadużywanie dźwięku. Potrafi tworzyć skomplikowane rzeźby dźwiękowe i złożone tekstury, ale wszystko jest bardzo jasne i proste. Doskonały zarówno do zastosowań studyjnych, jak i na żywo. Nawet się z tym mieszam. Moje wybrane oprogramowanie znacznie przewyższa inne. http://www.audiomulch.com/

Oprogramowanie Ixi - poszczególne aplikacje są raczej ograniczone, ale mogą łączyć ze sobą poważne tekstury i nieprzewidywalne dźwięki. Bardziej zabawka niż zabawa. Mimo to wciąż solidni gracze w mojej konfiguracji, gdy są używane razem. ixiQuarks wysoce zalecane. Potrafi wykonywać prawdziwe akrobacje dźwiękowe. http://www.ixi-software.net/content/software.html

Lista moich zabawek audio, które można znaleźć tu i ówdzie, jest długa. Może jeszcze jeden, którego ostatnio używałem. Leśniczy. Proste i przyjemne. Wersja 2 dostępna wkrótce. http://leafcutterjohn.com/?page_id=14

#5
+8
user49
2010-03-05 03:44:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Audiosculpt to genialny program, jedynym problemem jest to, że nie możesz go kupić, musisz licencjonować go przez rok od ircam we Francji .... Podobnie jak Kyma może przetwarzać widmo, np. pięknie to zrobił! Świetnie nadaje się również do rysowania krzywych tonu & na przebiegu i renderowania ich w bardzo wysokiej jakości ... wykonuje również syntezę krzyżową

http://forumnet.ircam.fr/691. html? L = 1

http://www.youtube.com/watch?v=9AZBMjGgA9s

Izotope RX robi to samo, prawda?
Nie sądzę, że RX może zrobić to samo. @Tim Prebble, od dawna zaglądam do Kyma - jeśli masz zarówno audiosculpt, jak i kyma, czy możesz zadzwonić do mnie, chciałbym zadać kilka pytań.
#6
+6
Andrew Spitz
2010-03-03 01:41:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podoba mi się to pytanie! Ciekawi mnie, czego używają ludzie.

Chyba musiałbym też wybrać SoundHack. Jakość jest bardzo wysoka, a interfejs jest tak surowy, że faktycznie sprawia, że ​​czuję się, jakbym hakował. Jak tego używam? Przez większość czasu losowo. To może być dość dzikie. To nie jest czas rzeczywisty, więc nie ma podglądów, ale to sprawia, że ​​jest fajnie. Podobnie jak w Paul's Extreme Time Stretch, możesz zamienić swój mały dźwięk w dłuuugie dźwięki. Ale możesz zrobić znacznie więcej niż po prostu rozciągnąć.

Również +1 w MetaSynth. Ma świetny dźwięk i interfejs. Jest trochę drogie, więc nie mam jeszcze kopii.

Naprawdę lubię Absynth. Po prostu uwielbiam pracować z kopertami, chociaż efekty, jakie daje, sprawiają, że brzmi to bardzo ogólnie.

Jestem pewien, że jest o wiele więcej rzeczy, o których nie myślę.

Re: Metasynth, znam sporo ludzi, którzy używają wersji demo, a potem przejmują wyjście. Sam jeszcze tego nie wypróbowałem, ale może nadszedł czas!
podstępne ... Jakiś czas temu mieli go na wyprzedaży za 200 dolarów, naprawdę powinienem był go wtedy kupić. Miejmy nadzieję, że znowu zaoferują niezłą zniżkę.
Cieszę się, że Absynth się tu kocha. To naprawdę świetny program!
#7
+5
alphacore
2010-05-25 20:36:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

cóż, moją tajną bronią jest stary magnetofon kasetowy, który świetnie rejestruje dźwięk, ale nadaje mu stary, szorstki dźwięk, którego używam cały czas do nagrywania w terenie.

#8
+4
Miguel Isaza
2010-03-03 00:02:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wspominając o wtyczkach, myślę, że MetaSynth byłby moją specjalną bronią. Sposób, w jaki dostrajasz dźwięki, jest po prostu niesamowity!

Spójrz: http://www.uisoftware.com/MetaSynth/index.php

#9
+4
ntkeep
2010-06-06 21:13:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. Narzędzia GRM
 2. Zabawki dźwiękowe
 3. Pogłos IR z losowymi impulsami z mojej biblioteki dźwięków
 4. Czas elastyczny / elastyczny (w różnych trybach)
 5. I najpotężniejszy ze wszystkich: EQ!

Wszystko w połączeniu lub osobno = przetwarzanie błogości!

Och i Omnisphere też, jeśli jestem szukam łóżek teksturowych.

#10
+4
fourier
2010-05-26 03:07:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla mnie to Max / MSP. Pracuję z nim prawie codziennie i robię z nim wszystko. Świetnie nadaje się do manipulacji samplami, ale jest również świetny do syntezy. Odkąd Ableton przyjął go jako wtyczkę, jest niesamowity. Teraz Max ma oś czasu, której nigdy nie miał.

Lubię też pracować z CamelAudio Alchemy. Ma bardzo ładny silnik granularny, którym możesz sterować w czasie rzeczywistym.

#11
+4
georgi
2010-03-04 14:48:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Notam Mammut.

jest dość tajemniczy, może wadliwy i zawodny, ale kiedy już zabrudzisz sobie ręce, to naprawdę wraca do dzieciństwa i błota;)

Łał! Super, czysto brzmiący odcinek ...
#12
+4
Matt Cavanaugh
2010-04-30 15:15:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem z Colinem. iZotope RX, przez cały dzień, codziennie. Mój mały zestaw Pro Tools LE obsługuje tylko maksymalnie 48 kHz, a RX zapewnia mi spektakularne czyszczenie przy 96 kHz. W ten sposób mogę zachować moją osobistą bibliotekę w rozdzielczości, przy której nagrałem, zamiast wycinania jej przez Pro Tools.

#13
+3
hzh
2010-05-28 20:17:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

NI's absynth, psp nitro, ohmforce quadfrohmage, u-he zebra, camel-audio's alchemy, oligarc, izotope's trash / spectron to tylko kilka.

do edycji wav - wavelab

daw - cubase

Uwielbiam Absynth. Właśnie kupiłem go w tym roku i jest to dla mnie zupełnie nowy świat dźwięków. Nie zdałem sobie jeszcze sprawy z jego pełnego potencjału jako syntezatora, ale świetnie się bawię odkrywając go.
#14
+3
Seph Lawrence
2011-10-07 10:47:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używanie wtyczek do usuwania szumów, takich jak RX lub XNoise, jako narzędzi do projektowania dźwięku, a nie do usuwania szumów.

Na przykład weź długi, stały przebieg, który ma pewne dynamiczne zmiany, jak koparka kopiąca rów. Używając ekstremalnych ustawień lub przełączając się na monitorowanie różnic, możesz stworzyć bardzo unikalny materiał źródłowy po niewielkim eksperymentowaniu. Świetnie nadaje się do tworzenia otoczenia.

Kiedy jestem poza domem, często zostawiam urządzenia dźwiękowe między prawdziwymi próbami, aby uchwycić losowe dźwięki następnej konfiguracji, aby mieć wiele unikalnych źródło, z którym ma korzystać ta technika.

@Seph Lawrence, +1 do tego podejścia. Zauważyłem, że długie odcinki dialogu przebiegają przez szum z, a wyprowadzanie różnicy może dać świetny, glitchy materiał do wykorzystania w zakłóceniach radiowych, zniekształconych transmisjach itp.
#15
+3
AshleyBest
2011-07-10 14:26:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że Cecilia świetnie nadaje się do przypadkowego tworzenia niesamowitych dźwięków ...

• bendingsonics •

Legendarna platforma do produkcji front-endu i produkcji dźwięku dla języka Csound powraca w nowej nowy zestaw niewypałów. Cecilia została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 1996 roku, aby wykorzystać pojawiające się wówczas możliwości audio Csound w czasie rzeczywistym. Od tamtej pory widział wiele iteracji, ponieważ, cóż, nic nie robi tego, co robi tak dobrze, jak robi. Cecilia to kompletne środowisko do produkcji dźwięku dla odważnego projektanta dźwięku. Proponuje dziesiątki skomplikowanych i kłopotliwych modułów przetwarzania dźwięku, które zachęcają kompozytora do ponownego przyjrzenia się temu, co stanowi ożywioną materię dźwiękową.

Poza tymi wysoce pożądanymi cechami, Cecilia jest również znana z wywoływania łagodnych wysypek skórnych i małe psy w pikle.

Cecilia jest darmowa. Dlatego nie możesz narzekać, jeśli rani to twoje uczucia. Ale z należytą starannością Cecilia przyniesie uśmiech i radość nawet najbardziej znużonym muzycznym umysłom.

Pobierz tutaj: http://code.google.com/p/cecilia4/downloads/list

#16
+2
Drkovorkian
2010-03-19 18:48:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muszę być dla mnie absyntem, opcje „oscylatorów” i tych obwiedni ..... tak wiele możliwości!

#17
+2
Bram Meindersma
2011-01-16 16:39:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dzięki za całe udostępnianie linków &! ixi & audiomunch jest bombową tajną bronią NI REAKTOR, ponieważ jest to tak szerokie, impulsywne środowisko

#18
+2
AdamJ
2010-03-10 02:35:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Soundsoap by Bias

genialny w redukcji szumów przy słodzeniu dźwięku

Nigdy nie miałem z tym dużo szczęścia ... zbyt wiele artefaktów, nawet jeśli trochę je popchnę ... może muszę z tobą porozmawiać o tym, co robisz, a to działa.
#19
+2
ianjpalmer
2010-06-07 00:30:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdyby mój szef mógł przekonać moce do wyrzucenia 3 tysięcy, moją ulubioną bronią byłby DNSOne firmy Cedar. Wypróbowałem to kilka miesięcy temu przez kilka tygodni. Naprawdę świetna wtyczka. Nigdy nie korzystałem z wersji sprzętowych, ale na wszystkich kontach jest równie dobry. Spaceruje po całym Waves WNS, gdy próbowałem tego w tym samym czasie.

Recenzję na moim blogu ... http://postproductionsound.blogspot.com/2010/04/noise -reduction.html

#20
+2
Kurt Human
2010-06-17 18:08:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://www.klingbeil.com/spear/

czy możesz pokazać przykład, co zrobiłeś w tym programie?
stworzyłem wszystkie sample do tego utworu: http://soundcloud.com/kurt_human/gospel-for-brianusing Spear (w żadnym wypadku nie jest to hit :), ale Spear trochę mnie poniosło, gdy grałem piosenkę Beach Boys przez to) użyłem scrubbing / pitch shifting i varispeed control, aby stworzyć muzyczny materiał źródłowy, który następnie zsamplowałem
#21
+2
Matt Tibbs
2010-08-29 03:04:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pro Tools 8 LE RTAS ma AIR Reverb i szczególnie podoba mi się Preset 17 - Infinite z pewnymi poprawkami dla szalonych dźwięków i dźwięków. To efekt kumulacyjny, więc materiał źródłowy jest dość szybko nierozpoznawalny i będzie miał naprawdę długi ogon.

#22
+2
Cvrgoje
2010-11-17 17:57:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Logic Pro jako DAW i Waves jako wtyczki

#23
+1
fellowlad
2011-07-23 12:34:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ReaFIR, który jest dostarczany z Reaperem. Ten "nieskończony pasmowy" korektor jest tak elastyczny, że działa również jako filtr szumu oparty na profilu szumu narzędzia analitycznego. Kiedyś nagrałem wokale na mikrofonie perkusyjnym AKG D112 i wyrównałem go tak, aby brzmiał około 95% podobnie do tych samych wokali nagranych jednocześnie na shure SM81. Nie potrzebowałem komory bezechowej ani super płaskich głośników o charakterystyce częstotliwościowej, tylko moje monitory yamaha grające sinusoidą + reaFIR + MSpaint (aby odwrócić zrzut ekranu z reaFIR i ręcznie prześledzić go z powrotem do półprzezroczystego okna reaFIR), ale ta metoda działa tylko w ramach tej samej konfiguracji akustycznej, takiej jak ta sama kabina lektora. Oznacza to, że możesz wypożyczyć swój wymarzony mikrofon na jeden dzień, uchwycić profil jego pasma przenoszenia w swoim studiu i sprawić, by tanie mikrofony brzmiały tak długo, dopóki studio się nie zmieni.

#24
+1
ordep
2011-05-12 03:41:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako redaktor ADR uwielbiam robić wszystko po prostu edytując (tylko wycinając), bez używania żadnej wtyczki (cóż, czasami tylko filtr górnoprzepustowy). Wyniki są całkiem niezłe i doceniam urok lo-tech robienia wszystkiego prawie bez niczego, poza tym lubię purepitch z dźwiękowych zabawek i sounshifter z Waves.

#25
+1
MikeQuell
2010-08-02 11:36:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"Harmonic Enhancer" Air / Digi został ostatnio umieszczony w wielu moich łańcuchach efektów.

To naprawdę zależy od tego, nad czym pracuję. Powiedziałbym, że dobre źródło jest najlepszym atutem, a następnie wyrównywanie go stamtąd, aby dotrzeć tam, gdzie powinno.

#26
  0
LaurentJouvin
2010-11-23 07:39:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwielbiam SoundConverter for Mac. Umożliwia konwersję plików wsadowych w wielu formatach audio. Nie zmienia nazwy pliku (tylko typ pliku) i nie dodaje tego irytującego _1, jak robi to iTunes. A +

#27
  0
Andrea Damiano
2010-11-18 17:22:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

POWÓD To dobre narzędzie do podstawowego projektowania dźwięku!

#28
  0
Anthony Tiernan
2011-01-18 16:24:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

BT Izotope Stutter to niesamowite narzędzie do projektowania

#29
  0
Chris
2011-04-01 02:15:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moją tajną bronią oprogramowania jest Wave Arts Panorama. Zawsze osiągam dobre rezultaty (na razie), kiedy używam go do umieszczenia dźwięku daleko lub z boku. Daje mierne rezultaty z odkładaniem dźwięku i podbarwieniem jest zauważalne, ale u mnie działa.

#30
  0
Justin Huss
2010-08-29 04:34:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu użyłem zespołu Digi's AIR Ensemble na głosie i uzyskałem pewien rodzaj efektu obcego robota, trochę kompresji dla dodatkowego zniekształcenia. Nie powiedziałbym, że to idealna sztuczka, ale dla mnie działa!

#31
  0
Dave Matney
2010-08-01 21:18:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

KR-Reverb FS (tak, to nic nie kosztuje)... Niewiarygodnie wszechstronny pogłos z GUI, który ma sens. Używam go do wszystkiego, ale to, co czyni to moim sekretem, to to, jak ładnie mogę wziąć KAŻDY dźwięk i przekształcić go w atmosferę. Może nie ma najdłuższego pogłosu ze wszystkich dostępnych tam pogłosów, ale jest to najlepszy, jaki znalazłem za darmo.

#32
  0
Ville Sorsa
2011-07-12 11:36:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wtyczki Izotope (RX na zwycięstwo), syntezator modelujący fizycznie Logic Sculpture, wielopasmowa jednostka przesterowania Ohmicide, NI Reaktor, Camel Alchemy i Soundtouch

#33
  0
Steve Urban
2010-06-25 19:58:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Firefox/Safari

Przychodzę do różnych pomysłów z witryn takich jak ta, youtube, blogi itp. Połącz je wszystkie i używam dostępnych dla mnie narzędzi.

#34
  0
Shawn
2011-09-27 09:20:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

PD (jest darmowy) i Max / Msp (nie jest darmowy (500 $), ale możesz po prostu użyć PD) Csound / C ++ (to też jest darmowe) Po co ci pieniądze, skoro możesz nauczyć się robić wszystko siebie (jesteś taki leniwy) :)


Ponieważ nie możesz zarabiać na tworzeniu / odtwarzaniu dźwięku za pomocą oprogramowania lub sprzętu dźwiękowego. Poza tym jest to (naprawdę) trudne.
#35
  0
mattlange
2011-09-27 22:50:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cecilia i Metasynth to z pewnością dwie z moich ulubionych. Bardzo dobrze łączę się z GUI, które mają obwiednie dla parametrów, które można rysować przez użytkownika.

#36
  0
Haydn Payne
2010-06-17 14:43:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

+1 dla Izotope RX

Dopiero niedawno miałem okazję go właściwie używać, to zmienia zasady gry!

Robię wszystko, co w mojej mocy, aby nagrywać źle, tylko dla satysfakcji używania RX do czynienia cudów;]

#37
  0
Bryce Raffle Sound
2013-06-07 20:33:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po przeczytaniu tego artykułu i obejrzeniu samouczka wideo na stronie designingsound.org, moją nową tajną bronią programową jest bateria.

Link

#38
  0
Wasaia
2015-05-15 01:30:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wow, jako pierwszy wspomniałem o Native Instruments Kontakt ? To niezwykle potężne narzędzie dla Sounddesign. Używam go głównie do ładowania sampli z bibliotek lub sampli wykonanych samodzielnie. Wykonuję wiele projektów dźwiękowych dla programów telewizyjnych dla dzieci. Dzięki Kontaktowi mogę manipulować własnymi dźwiękami w locie, podczas kręcenia wideo. Daje wyrazisty wymiar dźwiękom, a także wiele dodatkowych możliwości dzięki procesorowi skryptów. Możesz używać skryptów fabrycznych, kupować skrypty innych firm lub tworzyć własne. Dzięki tym skryptom możesz kontrolować prawie wszystko.

#39
  0
Eric Sluyter
2015-05-17 05:21:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moim głównym narzędziem programowym do rzeźbienia dźwięku w ciągu ostatnich kilku lat był SuperCollider. Jest to język programowania audio, więc jak możesz sobie wyobrazić, ma ciężką krzywą uczenia się, zwłaszcza jeśli wcześniej nie programowałeś, ale jest bardzo wart zachodu. Jest świetny, ponieważ jest darmowy, open source, ma doskonałe i aktywne społeczności użytkowników / programistów i może być używany zarówno jako „zabawka” do wykonywania nieprzewidywalnych zdarzeń przetwarzania dźwięku lub syntezy, jak również do budowania bardzo celowych i złożonych systemów. Kiedy myślisz, och, chciałbym, żeby istniało coś, co istniało _____, są szanse, że możesz to zbudować za pomocą SuperCollidera.

FScape to coś, czym dopiero zacząłem grać, ale już to zrobiłem zaprowadziło mnie do naprawdę wspaniałych miejsc dźwiękowych, nie mogę się doczekać, aby włączyć to bardziej. Bardzo podobne do SoundHack.

Inne darmowe "tajne" rzeczy, których używam dość często ... Loris, niesamowity do przekształcania dwóch dźwięków razem, ale wymaga trochę programowania w Pythonie i dużo cierpliwości. ISSE wymaga trochę pracy, ale jest doskonałym narzędziem do separacji źródeł.

+1 dla Mammut, SPEAR, Paulstretch i SoundHack

#40
  0
Dale_G_sound
2015-05-20 02:36:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pete Batchelor (jeden z moich wykładowców z Uniwersytetu) stworzył tę wspaniałą łatkę o nazwie Clatter, którą rozdaje za darmo: http://www.peterbatchelor.com/maxClatterdownload.html

Zbierz mnóstwo materiału źródłowego, upewnij się, że jest dobrze zredagowany i użyj go do wygenerowania nowego materiału za pomocą gestów.

Zapisz wyniki, przetwórz te nagrania, następnie edytuj najlepsze fragmenty i zrób to wszystko od nowa. Wypłucz i powtórz, po prostu wypluwa więcej materiału.

Warto również zapoznać się z projektem Composer's Desktop Project Trevora Wisharta: http://www.composersdesktop.com

Trzeba trochę poszperać, aby to wszystko rozgryźć, zwłaszcza, że ​​musisz użyć terminala, aby go uruchomić. Ale na szczęście BT zrobiło samouczek na ten temat dla Dubspot: https://youtu.be/vAOBnBjvXmA

#41
-2
No Reply
2019-01-04 12:44:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LossyWAV. Jeśli z jakiegoś powodu musisz zarchiwizować muzykę w formacie stratnym, przetwórz ją za pomocą LossyWAV na najniższym ustawieniu jakości, a następnie przekonwertuj ją do formatu FLAC. Rezultatem jest rozmiar pliku porównywalny z innymi stratnymi formatami, takimi jak AAC, MP3, Vorbis itp., Używanymi przy dużej przepływności.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...