Pytanie:
Czy słuchasz podcastów o projektowaniu dźwięku?
user80
2010-04-16 12:31:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Regularnie słucham wielu podcastów związanych z dźwiękiem i zastanawiałem się, jak są one popularne i czy nie przegapiłem żadnego.

Oto, czego obecnie słucham: AudioNowcast, EM Podcasts, Fistful of Cables, Gameaudio, The Home Recording Show, Home Studio Corner, Inside Home Recording, New Media Gear, Project Studio Network, Recording Lounge, Ronan's Recording Show, Sessions with Slau, Shure Cast, Sine Language, Sonic Talk , Sound on Sound i Sounds Good.

Lubię ich słuchać z różnych powodów.

Jakie podcasty byś polecił?

podcast icon

Wow - jedyny, o którym słyszałem, to Sound On Sound. Dzięki za listę!
Hej, to jest jak odwrotne pytanie: to ty podajesz wszystkie (przydatne) informacje tutaj. Dzięki!
Dzięki, szukałem tego typu rzeczy od wieków ...
Pięć odpowiedzi:
#1
+4
Andrew Spitz
2010-04-16 16:07:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To dobra lista, dzięki ... Znam tylko kilka stamtąd. Będę musiał zaktualizować moje subskrypcje.

Sound Ideas zawiera krótkie serie poświęcone efektom dźwiękowym. Brzmi to dla nich trochę jak wielka reklama i nie jest świetnym podcastem, ale mimo to warto go posłuchać.

Aby nie odpowiadać na twoje pytanie, RadioLab nie jest związane z projektowaniem dźwięku, ale ma naprawdę dobry projekt dźwięku. Sposób, w jaki używają dźwięku, aby wyjaśnić skomplikowane koncepcje, jest bardzo dobrze wykonany. To jeden z moich ulubionych.

RadioLab to znakomity program. Cóż za fantastyczne połączenie projektowania dźwięku z talk-radio. To mój ulubiony rodzaj sztuki dźwięku: napędzany solidną narracją.
@MtL Dobrze mówiąc ...
#2
+3
AzimuthAudio
2012-10-02 06:49:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest naprawdę stare pytanie, ale pomyślałem, że dodam je do listy. Rene Coronado (Dallas), Dustin Camilleri (Chicago) i ja (Toronto) właśnie wydaliśmy nowy podcast, który dotyczy projektowania dźwięku i postu audio. Nazywa się Tonebenders. Jeśli chcesz posłuchać pierwszego odcinka, możesz przejść do www.tonebenders.net i pobrać go lub pobrać kanał RSS, aby skonfigurować iTunes do subskrypcji.

Premierowy odcinek Tonebenders, zatytułowany Origin Stories, przedstawia słuchaczom gospodarzy programu. Poprzez dogłębne dyskusje każdy prowadzący opowiada historię, jak skończył pracę w audio oraz błędy i triumfy, których doświadczył po drodze. Dustin Camilleri opowiada również o swojej niedawnej podróży do St. Cloud, MN, na Międzynarodowe Sympozjum Dźwięku Kyma 2012 (K.I.S.S.). Dustin przedstawia słuchaczom system oprogramowania / sprzętu Kyma i przedstawia swoją opinię na temat konferencji.

Posłuchaj i daj mi znać, co myślisz lub czy masz jakieś pomysły na przyszłe odcinki.

#3
+2
ianjpalmer
2010-04-23 13:59:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwielbiam puszczać podcast Touch Radio. Świetna mieszanka nagrań natury (takich jak Chris Watson) z godzinnymi dźwiękami otoczenia.

Świetna rzecz.

#4
+1
EMV
2010-04-23 22:22:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie natknąłem się na podcast Binaural Airwaves, który zawiera wyłącznie nagrania binauralne wykonane przez jednego gościa w wielu różnych miejscach. Wydaje się interesujące.

#5
+1
Matt Cavanaugh
2010-04-24 05:56:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Innym, którego niekoniecznie szukasz, jest Meet the Filmmaker firmy Apple. Chociaż rzadko pojawia się dźwięk, większość odcinków oferuje doskonały wgląd w proces filmowy. Najbardziej podoba mi się usłyszenie bezpośrednio od reżyserów, co starali się osiągnąć w określonych częściach historii, a następnie sprawdzenie, jak blisko zespół dźwiękowy był w stanie przedstawić to w pejzażu dźwiękowym filmu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...